Framtiden på plats i Almedalen 2016

Framtidenkoncernen finns på plats i Visby under Almedalsveckan 2016. Ett tillfälle för oss att berätta mer om vår verksamhet, bygga relationer, omvärldsbevaka, kompetensutvecklas och lära av andra.

Vi arrangerar i år inte själva några seminarier men deltar i flera. Som partner till Business Arena Almedalen deltar vi i den ”egna” programpunkten ”Allmännyttan växlar upp – samlat grepp i Göteborg?”.

Vi deltar även i följande seminarier: Framtiden i Almedalen (se pdf)

Vill du träffa oss? Nedan finner du kontaktuppgifter till Framtidens samtliga representanter i Almedalen.

Vi åker till Almedalen

Mariette Hilmersson, koncernchef och vd Framtidenkoncernen
Mariette.Hilmersson@framtiden.se / 0725-18 38 18

Lars Johansson, Styrelseordförande Framtidens styrelse
0709-46 10 14

Bo Strandberg, nyanlända och etablering Framtiden
Bo.Strandberg@framtiden.se / 0706-40 93 83

Kristina Hulterström, Projektchef Framtiden
Kristina.Hulterstrom@framtiden.se /0706-72 02 70

Anna Nordén, Chef Utvecklingsavdelningen Framtiden Byggutveckling AB
Anna.Norden@framtiden.se / 0730-33 33 91

Per-Henrik Hartmann, vd Familjebostäder
per-henrik.hartmann@familjebostader.se / 0706-29 00 29

Katrin Amgarth, Marknadschef Familjebostäder
katrin.amgarth@familjebostader.se / 0706-25 26 81

Michael Pirosanto, vd GårdstensbostäderMichael.Pirosanto@gardstensbostader.se / 0706-35 63 16

Kicki Björklund, vd Bostadsbolaget
Kicki.Bjorklund@bostadsbolaget.se / 0725-44 83 11

Catarina Hagwall, Chef Marknad- & kommunikation Bostadsbolaget
Catarina.Hagwall@bostadsbolaget.se / 0767-75 25 55

Sara Keränen, Kommunikatör & Marknadskoordinator, Bostadsbolaget
Sara.Keranen@bostadsbolaget.se / 0702-91 45 07

Göran Helgegren, affärsutvecklare Poseidon
Goran.Helgegren@poseidon.goteborg.se / 0706-59 30 54